פיקניק בצפון

המקומות הטובים ביותר לפיקניק בצפון

אין ספק שטיול במרחבים הפתוחים מתחבר נהדר לארוחה טובה, ואם אפשר, מבלי שנאלצים להתרחק מטר אחד מהמיקום המדהים שבו נמצאים. אז בין אם אתם אנשים של פיקניק שכולל שולחן וכיסאות ובין אם אתם אנשים של פיקניק שמסתפק ברביצה על שמיכה, נראה שגם לכם לא יזיק להכיר מספר נקודות שוות במיוחד עבור עריכת פיקניק בצפון. מתחת לשמיים הפתוחים ולצד נופים חד פעמיים.

המלצות שישאירו טעם של עוד

מהיכן מתחילים? מכל מקום שטרם הגעתם אליו ורק שמעתם עד כמה הוא מומלץ, ופה מחכה לכם רשימה מבטיחה. אם בדרום ואם בצפון הרמה. פשוט לדקור נקודה, ולהגיע להתאהב ביעד חדש.

מפתחים תיאבון ומבקשים הצצה ראשונית? לרשותכם מספר המלצות שבהחלט שווה הכיר, או לכל הפחות נקודות ששווה לבקר מחדש.

  • עיינות עדן / סלוקייה – אחת מהנקודות המרהיבות בצפון. היעד מציע שביל ארוך ונוח להליכה שמלווה במגוון בריכות מים לצד נחלים קטנטנים. האזור מוצל, נקי, שמור וגדול, כך שגם אם המקום עמוס, עדיין ניתן למצוא שלל מקומות יפים לפיקניק. עצה שלנו? חפשו את הסרטנים שמסתתרים מאחורי הסלעים ובתוך המים הצלולים.
  • שלולית החורף בג’וריה – לצד הכניסה למושב המקסים נטור נמצא מתחם ייעודי עבור פיקניק בצפון. מעבר לשולחנות ומנגלים, גם ישנה אווירה מרשימה, כזו שנתמכת בשלולית חורף שמתמלאת מדי עונה. המלצה שלנו? הגיעו ממש באמצע החורף, אז המקום נמצא בשיאו!
  • פארק עורבים – מי שמחפש מקומות יפים לפיקניק לצד מרכז של חנויות מקומיות (קסם התבלינים, מסעדה וכדומה), ישמח להכיר את פארק עורבים. המקום מעוטר בפסלי בזלת של אומני האזור, בגשרוני עץ, במבנה עתיק, במתקני משחק לילדים ועוד. לא התארגנתם עם אוכל מהבית? קפצו למתחם, העמיסו המבורגר ותחזרו לשטח!
  • שמורת טבע תל דן – שילוב של פלגי מים, עתיקות, צמחייה, מסלולי הליכה ושולחנות פיקניק מהווים ביחד נקודה מבטיחה עבור פיקניק לכל המשפחה.
  • עין ידידיה – הטבע בשיא הדרו ופשטותו. במקום מחכה לכם בריכת מים צלולים שנבנתה ע”י תלמידי הישיבה התיכונית חיספין. במקום תמצאו שלל פינות ישיבה, מקום ייעודי למדורה, ערסלים תלויים, תיבה שמכילה כל טוב (גזייה, שמן, ממרח שוקולד ועוד) עבור מי ששכח ומבקש להתפנק ואפילו עץ עם תותים מתוקים (בהתאם לעונה). עם זאת, קחו בחשבון שתידרשו להגיע עם רכב שטח.
  • שמורת הטבע מג’רסה – אין כמו מסלול מים כדי לפתח תיאבון. המג’רסה מציע טיול חוויתי ויחסית קל בתוך מים שמוקפים בצמחייה ירוקה. קחו בחשבון שבסוף המסלול המים נהיים מעט עמוקים, כך שיש להרים את הילדים, ואף את התיקים שמכילים את הסעודה שמתוכננת לסוף המסע.
  • עין פיק – עץ תאנה, בריכת מים צלולים, נוף מרשים וקירבה לחורבות מהתקופה הביזנטית. מכאן שאם מחפשים מקומות רומנטיים לפיקניקים, בהחלט מדובר בנקודה ששווה לבקר בה.
  • מצפה שלום – יותר אנשים של נופים ופחות אנשים של מסלולים? הכירו את התצפית בכפר חרוב. אם תתקרבו מעט לשפת המצוק, תגלו את הכינרת בשיא יופייה, ואם רק תגיעו ביום שמציע ראות טובה, תוכלו לראות מאוד רחוק, כך שאפילו תצליחו להבחין בשיפולי הכרמל.
  • מעיינות הבניאס – מחפשים מקומות לפיקניק בצפון וטרם הגעתם למעיינות הבניאס בחודשי הסתיו והחורף, בדיוק כאשר הכול מסביב ירוק ומעניק תחושה של חו”ל? ציינו בפניכם יעד שחובה לבקר. במקום מחכים שרידים ארכיאולוגים מרשימים, נחל זורם, פלגי מים אנרגטיים וטבע עוצמתי.

המלצה לצד בקשה

מקום מומלץ לפיקניק בצפון

לסיכום נציין שתמיד כיף לגלות בצפון נקודות חדשות שניתן לארגן בהן פיקניק, כך שאתם מוזמנים להיעזר ברשימה המלאה.

מה עוד חשוב לציין? להשאיר את המקום נקי! הקפידו לאסוף את הזבל בתום הבילוי והקפידו לוודא שלא נשארו גחלים בוערים. רוצים לשלב בין טבע וטיול, לבין פיקניק וחינוך הילדים? תמיד הביאו עמכם שקית ריקה, כך שבסוף הבילוי תנקו גם מה שלא בהכרח שלכם – תשאירו את המקום מוכן ונקי עבור הביקור הבא!

המלצה נוספת? אם לא הכנתם מראש כריכים, חפשו את אותן מחלבות ומסעדות שמוכרות שלל מטעמים ייעודיים לפיקניק, בדיקה מהירה ואתם יוצאים נשכרים!

מפת אטרקציות גולניות