שביל הגולן

שביל גולן הוא כ-120 ק”מ מסומנים בכחול (כנרת) לבן (חרמון) וירוק (גולן) ,מהחרמון בצפון ועד מצוקי האון הצופים לכנרת, בדרום.

השביל הפך למוקד עלייה לרגל לצועדים רבים ההולכים לאורכו ונהנים מהנוף היפה בכל עונות השנה, באזורים הפחות מוכרים ופחות מטויילים של הגולן.

על שביל שביל הגולן

שביל הגולן מחולק ל-15 מקטעים באורך משתנה, בין 6 ל-11 ק”מ לקטע בודד.

לכל קטע גישה בשני הקצוות עם רכב רגיל, כלומר- כל קטע הוא שביל טיול קווי ולהולכים כל קטע בנפרד יש להשאיר את הרכב בסיום המסלול. בגולן עדיין אוספים טרמפיסטים וישנה גם תחבורה ציבורית לאלה מכם שמתכננים להגיע ללא רכב או עם רכב אחד.

ההולכים מקטע אחד ביום ייהנו ממסלול קל עד בינוני (פרט, אולי, לקטע מספר 1 בחרמון, הקשה מכולם). מיטיבי לכת יכולים ללכת שני קטעים ביום אחד. על יותר מזה אנחנו לא ממליצים.

עבור ההולכים לאורך כל תוואי השביל עם “הבית” על הגב, המסלול מסתכם ב-7-9 ימים, כאשר לאורך הדרך חניוני לילה חינמיים בהם ניתן ללון. 

בדפים הבאים תוכלו לקרוא על מקטעי השביל, כולל המלצות למקומות בהם אפשר להצטייד במים ואוכל, איפה לנים ופרטים נוספים כמו מלאכי שביל, לוגיסטיקה, מה כדאי לארוז ועוד…

ליוצאים לשביל חובה להצטייד במפת סימון שבילים מס’ 1 במהדורה מעודכנת (מעת לעת ישנם שינויים בתוואי הדרך שאינו מופיע במפות ישנות). 

*הצגת הקטעים בדפים הבאים הינה מצפון לדרום אך ניתן לטייל בשביל גם מהכיוון השני, מדרום לצפון.

**נתקלתם בבעיות בסימון השבילים במהלך הטיול שלכם על שביל הגולן  דווחו על כך באתר החברה להגנת הטבע

קטעי השביל

צפון

מרכז

דרום

חניוני לילה לאורך השביל

לוגיסטיקה וטיפים חשובים

התניידות ועזרה

במהלך הטיול בשביל הגולן חשוב לדעת איך ניתן להגיע ממקטע למקטע בתחבורה ציבורית או רכב, מי הם מלאכי השביל, היכן ניתן למצוא מים, להצטייד באוכל וגם כמה טיפים טובים על הדרך…

ביטחון ובטיחות בטיול על שביל הגולן

חווית הטיול והזיכרונות אותם תיקחו הביתה הם החשובים ביותר ולכן מומלץ להישמע לכללי ביטחון ובטיחות. רכזנו עבורכם מספר כללים שיעזרו לכם לטייל בבטחה ולחזור הביתה בשלום.

מה אורזים לשביל?

על מנת לצאת לטיול מוכנים יש להיערך עם הציוד המתאים. חשוב לא לקחת יותר מידי, כדאי לא להיסחב, אבל גם לא לוותר על פריטים חשובים.

מפת אטרקציות גולניות