שביל הגולן

שביל הגולן

*שימו לב- ע”פ הנחיות פיקוד העורף שביל הגולן פתוח לטיול, למעט החרמון שמוגדר כשטח צבאי סגור. ניתן להתחיל את הטיול בשביל הגולן ממג’דל שמס*

שביל גולן הוא כ-120 ק”מ מסומנים בכחול (כנרת) לבן (חרמון) וירוק (גולן) ,מהחרמון בצפון ועד יער מבוא חמה הצופים לכנרת, בדרום.

השביל הפך למוקד עלייה לרגל לצועדים רבים ההולכים לאורכו ונהנים מהנוף היפה בכל עונות השנה, באזורים הפחות מוכרים ופחות מטויילים של הגולן.

על שביל שביל הגולן

שביל הגולן מחולק ל-13 קטעים באורך משתנה, בין 6 ל-12 ק”מ לקטע בודד.

לכל קטע גישה בשני הקצוות עם רכב רגיל, כלומר- כל קטע הוא שביל טיול קווי ולהולכים כל קטע בנפרד יש להשאיר את הרכב בסיום המסלול.  בגולן עדיין אוספים טרמפיסטים וישנה גם תחבורה ציבורית לאלה מכם שמתכננים להגיע ללא רכב או עם רכב אחד.

ההולכים קטע אחד ביום ייהנו ממסלול קל עד קשה . מיטיבי לכת יכולים ללכת שני קטעים ביום אחד. על יותר מזה אנחנו לא ממליצים.

עבור ההולכים לאורך כל תוואי השביל עם “הבית” על הגב, המסלול מסתכם ב-7-9 ימים, כאשר לאורך הדרך חניוני לילה חינמיים בהם ניתן ללון. 

בדפים הבאים תוכלו לקרוא על קטעי השביל, כולל המלצות למקומות בהם אפשר להצטייד במים ואוכל, איפה לנים ופרטים נוספים כמו מלאכי שביל, לוגיסטיקה, מה כדאי לארוז ועוד…

ליוצאים לשביל חובה להצטייד במפת סימון שבילים מס’ 1 במהדורה מעודכנת (מעת לעת ישנם שינויים בתוואי הדרך שאינו מופיע במפות ישנות) או באחת מאפליקציות הטיולים המעודכנות. 

*הצגת הקטעים בדפים הבאים הינה מצפון לדרום אך ניתן לטייל בשביל גם מהכיוון השני, מדרום לצפון.

**נתקלתם בבעיות בסימון השבילים במהלך הטיול שלכם על שביל הגולן  דווחו על כך באתר החברה להגנת הטבע.

להורדת מפת שביל הגולן  – קונברט מקטע 1 – 20222

מפת אטרקציות גולניות