דרך היין בגולן

דרך היין בגולן

טרואר, כך נקרא, בשפת היין, חבל ארץ שיש בו כל המרכיבים להיות בית גידול מעולה לענבי יין משובחים שמהם יצא יין משובח – כזה הוא הגולן.
ומכיוון שליד הכרם יימצא, בדרך כלל, גם היקב – תשמחו לדעת שכל בעלי היקבים בגולן מגדלים את ענביהם (כולם או אחוז גדול מהם) בעצמם, בגולן בתנאים הכי טובים שיש לו להציע – רום גבוה, קור עז לאורך השנה ואדמת בזלת איכותית.

ב-1976, ניטעו כרמי היין הראשונים בגולן, בגשור וביונתן. זאת הייתה ההתחלה של “יקב רמת הגולן” והמהפכה של תרבות היין בישראל. מאז הפך ענף גידול היין באזור לסיפור הצלחה מרשים ובאזור יקבים רבים המייצרים יין בהיקפים שונים ושטחי כרם נרחבים מכסים כיום את האזורים החקלאיים של הגולן לכל מלוא העין.

סיורי יין הם נישה מפותחת בארצות שונות בעולם ומספר אוהבי היין הולך וגדל. בגולן, חבל ארץ קסום עם מספר רב של יקבים איכותיים, הזוכים בהתמדה בפרסים יוקרתיים ברחבי העולם, אפשרויות התיור, היצע היקבים ואיכות היין לא נופלים מחבלי יין אחרים בעולם.

יקבי הגולן מציעים למבקרים סיורים בעקבות תהליך ייצור היין הכוללים טעימות והסברים, ניתן לשלב בביקור גם פלטות גבינות, מסלולי טיול בכרמים, אירועים יין וסיור מיוחדים. התפתחותה המואצת של התיירות החקלאית ברמת הגולן, הופכת את דרך היין של הגולן לאטרקטיבית ומושכת במיוחד. אפשר לבקר ביקב אחד בכל ביקור בגולן, 2-3 יקבים יחד, או אפילו יותר ביום אחד, העיקר שתצאו ותבקרו ביקבים שיש כאן.

אז למה אתם מחכים? בואו לטעום יין בגולן.

יקבי בוטיק בגולן

מפת אטרקציות גולניות