קטע מספר 11- מעין קשתות לנחל תאנה

מבית כנסת מפואר אל בריכות בצל עצי הדולב  בערוץ נחל סמך

המסלול:

המסלול מתחיל בסמוך לאתר המורשת הלאומית עין קשתות. מומלץ להעפיל ולבקר באתר-  בבית הכנסת העתיק והמרשים ששוחזר בשיטות טכנולוגיות מתקדמות ובמעיין הקשתות. קשתות האבן שמעל המעיין נבנו בתקופה הרומית והם שנתנו לאתר את שמו- ‘אום אל קנטיר’ בערבית ובעברית -‘עין קשתות’.  

נרד אל הנחל ונעצור להתרעננות במפגש הנחלים- כאן מתנקז נחל אל על לנחל סמך. במקום בריכות רדודות ומים נקיים וזורמים. עצי דולב וערבה נותנים צל והופכים את המקום לפינת טבע נהדרת. נעפיל מנחל סמך ונסיים בעין תאנה.

איך מגיעים:

עין קשתות: מכביש 808 מצפון לחספין פונים מערבה לכיוון נטור. אחרי 3.2 ק”מ פונים דרומה על כביש מסודר וממשיכים בנסיעה עד לכניסה לאתר עין קשתות (שימו לב ששער האתר נעול מחוץ לשעות הפעילות ולא מומלץ להשאיר את הרכב בפנים). מכאן יורדים ברגל בשביל ג’יפים בסמוך לגדר האתר ועד לחיבור עם שביל הגולן. 

*הכניסה לאתר עין קשתות בתשלום. ניתן להיכנס מהשער התחתון של האתר הסמוך למעיין ויש במקום אינטרקום ואפשרות לפתיחת השער בשעות פתיחת האתר, למידע נוסף: www.einkeshatot.org.il

נחל תאנה על כביש 789: נוסעים מזרחה מעט יותר מ-7 ק”מ מצומת כורסי במעלה כביש 789 עד לדרך רכב היורדת מהכביש מערבה, בסמוך לשילוט של שביל הגולן ניתן להחנות את הרכב, לא מומלץ להחנות בצד הכביש.

 

הוראות טיול ובטיחות:

בגולן במיוחד אסור בשום אופן לחצות גדרות ולרדת מהשביל המסומן – במספר מקומות השביל עובר סמוך לשדות מוקשים.

אין להיכנס לשטחי אש המשמשים את הצבא לאימוני ירי!

בטיול בגולן תתקלו בגדרות בקר. הקפידו לעבור רק במקומות המיועדים. פתחו את השער וסגרו אחריכם! אין לטפס על גדרות או לחתוך גדרות.

היזהרו במיוחד בחצייה ובהליכה על כבישים.

לינה בחיוני לילה בלבד! אין ללון באמצע מקטע ובמקומות שאינם מוסדרים.

אין לשרוף נייר טואלט. אין להדליק מדורה מתחת לעצים. אין להשאיר מדורה ללא השגחה!

הקפידו לקחת איתכם אשפה והשאירו את הטבע נקי!

לינה

אוכל

אטרקציות

שמורת טבע נחל המשושים

הוראות טיול ובטיחות בבריכת המשושים: בגולן במיוחד אסור בשום אופן לחצות גדרות ולרדת מהשביל המסומן –

מפת אטרקציות גולניות