טבע, נופים וטעמים

נפתח את היום בביקור באתר המורשת הלאומית עין קשתות– בבית הכנסת העתיק והמרשים שנחפר ושוחזר בשיטות טכנולוגיות מתקדמות ובמעיין הקשתות. במקום סרט קצר ובית קפה. המסלול מעגלי והאתר מונגש לכסאות גלגלים.

נבקר במחלבת נטור. במסעדה אשר נמצאת במחלבה, תוכלו להתפנק בארוחת בראנצ’ נהדרת לצד הגבינות המיוצרות במקום..

נמשיך לסדנת דלועים במושב נוב, בה נצבע דלועי נוי ונכין מהם עציצים ואהילים במגוון טכניקות.

נעצור לגלידה משובחת תוצרת הגולן בגבעת יואב- גלידריית גורמה בהשראה מקומית בה אתם מוזמנים לחוות טעמים מארץ הגולן שלא הכרתם.

אפשר לשלב טיול אל המפל השחור בנחל אל- על. יורדים לכיוון המפל מחניון המפל השחור באבני איתן בהליכה של כ-20 דקות לכל כיוון. בנחל אל על מפל שחור ומפל לבן. המפל השחור נקרא כך כי הוא מתחתר בסלע הבזלת ואילו המפל הלבן זורם וחותר בסלע הקרטון הלבן.

נסיים בתצפית מצפה לשלום בכפר חרוב- תצפית פנורמית יפה על הכנרת והרי הגליל.

דלועי נוי קצת עלי – הגענו לנוב לפני כ- 31 שנים. אנו עוסקים במגוון תחומים, ביניהם בחקלאות אורגנית, ואני עוסקת באומנות בדלועי נוי ובציורי קיר. המפגש הראשון שלי עם הדלועים – קבלתי זרעים לא מוכרים מחברה, זרעתי ברחבי הגינה, ונדהמתי לגלות ירק חדש ומעניין, אשר השתרע על הקרקע וגם טיפס על העצים. אחרי ניסיון וטעייה, הגעתי לאורך השנים לרמה מקצועית של אומנות בדלועי הנוי, תחום אומנות מגוון ומדהים. מה הם דלועי נוי? – פירות ממשפחת הדלועיים, בעלי קליפה קשה וקלה. איפה הם גדלים? – אצלנו בחצר, מהאביב ועד לסתיו מתי התחלנו לגדל אותם? – לפני קרוב לעשרים שנה האם הדלועים אכילים? – רובם אכילים, מיעוטם מרים האם יש סוגים שונים של דלועי נוי? – כן, תלוי בזרעים האם אפשר להשפיע על צורתם? – כן, בזמן הגידול למה יש עליהם כתמים? – העובש שגדל על הקליפה גורם ליצירת כתמים. האם הדלועים שבירים? – כן! הם יכולים להיסדק ולהישבר. לא להפיל אותם! מה אפשר לעשות איתם? – כל טכניקת עבודה עם עץ, מתאימה לדלועים. מה אורך חייהם? – לנצח, כל עוד הם בתוך הבית ולא חשופים לפגעי מזג האוויר. איפה מגדלים דלועים מלבד בנוב? – יש כמה בארץ, והרבה במערב ובמזרח. יש גם סדנאות? – כן, אצלי בסטודיו, אחרי תיאום מראש. 0524425578 עיצוב דלועי נוי

אפשר להמשיך לחוויית אתגר וכיף לבחירתכם 

ניתן להישאר ללילה באחד מאתרי הלינה ברחבי הגולן

שתף את המסלול שלך

Facebook
WhatsApp
Email
Print

מפת אטרקציות גולניות

המועדפים
שלך