טיול שלכת

הקיץ עבר. הגיע הסתיו. צפון הגולן נצבע באדום וכתום של שלכת, על רכס בשנית פורחת בצהוב החלמונית ההדורה , מזג האוויר מתקרר ומה יותר טוב מקפה חם או ארוחה באווירה סתווית מול הנוף המשתנה של הגולן?!

בחודשי הסתיו נצבע צפון הגולן בצבעי  שלכת. רגע לפני בוא החורף, נצבעים כרמי היין ומטעי התפוח והדובדבן בגוונים של כתום, אדום וצהוב. נעפיל להר חזקה ברכס בשנית, שם נפגוש את המלכה הבלתי מעורערת של הסתיו, הלוא היא החלמונית הפורחת בצהוב עז ולצידה סיתוונית התשבץ הפורחת בצבע סגול לילך. במקום תמצאו גם תצפית נהדרת לכיוון סוריה ,מרחבי צפון הגולן, תילים געשיים, מאגרי מים וטורבינות רוח. (נוסעים על כביש 98 וכ-2 ק”מ צפונית לאלוני הבשן נכנסים לשטח, מזרחה. סעו מזרחה לפי הסימון הירוק עם כביש משובש במעלה הגבעה. מחנים את הרכב מתחת למוצב הצבאי ויורדים לשטח לחפש פרחים). ניתן להמשיך בטיול קליל של כ-2 קילומטרים לכיוון מעיין הג’ואיזה. המסלול עובר בחורש אלונים יפה ובו שלושה מיני אלון: אלון מצוי, אלון תולע ,אלון תבור ואפילו כמה אלות אטלנטיות. השביל יביא אתכם עד לחורבות הכפר צ’רקסי ג’ויזה ובו מעיין נחמד וכמה עצי צפצפה. (הטיול מסתיים כקילומטר מדרום לאלוני הבשן. הוא אינו מעגלי ומצריך הקפצת רכבים).

נצא לסיור שלכת בקיבוץ מרום גולן. נהנה מהצבעים המיוחדים של הסתיו, נפגוש את עץ הסקויה שהוא מין העצים הגבוה בעולם, את עץ האשוח, הערמון והמייפל.

האפשרויות הקולונריות בקיבוץ מרום גולן מגוונות. תוכלו לבחור בין מסעדת הבוקרים הותיקה והטובה, נורדן הצעירה והתוססת, לפיצהל’ה עם הפיצה המנחמת ואם הגעתם בסופ”ש, בלב הקיבוץ תמצאו את קונפפא פודטראק.

נסיים בתצפית על עמק החולה והגליל העליון ממצפה גדות. במקום אנדרטה לנופלי חטיבת אלכסנדרוני. עד מלחמת ששת הימים היה במקום מוצב סורי שמירר את חייהם של תושבי קיבוץ גדות והעמק. כשכבשו כוחות חטיבת אלכסנדרוני את המוצב במלחמת ששת הימים שידר מפקד החטיבה, עמנואל שקד, אל החברים במקלט בגדות את המילים: “מכאן אתם נראים גדולים שבעתיים”. אמירה זו נחקקה באבן בזלת באתר ההנצחה.

 

למה שלא תיקחו לכם עוד יום לטיול ונופש באווירה סתווית?!

נפתח את היום בטיול בנחל מיצר. המסלול מציג בפני המטייל נוף אחר, שאינו אופייני לגולן- מדרונות הנחל מכוסים יער אלוני תבור הניכרים בעליהם הגדולים והמפורצים העומדים בעונה זו בשלכת. (מתחילים מאמפי גולן: כביש 98 דרומית לקיבוץ אפיק, סמוך לצומת הכביש לסוסיתא בין סימני ק”מ 22-21). ניתן לרדת אל הנחל ולעלות בחזרה באותה הדרך (כ-4 ק”מ) או לעשות את מקטע מספר 14 של שביל הגולן מאמפי גולן למבוא חמה (אורך המסלול כ9 ק”מ. דרגת קושי – בינונית. המסלול אינו מעגלי).

נעצור לקפה ומאפה משובח בעין כפית שבמתחם סוטדיו מנדרינה במושב נטור.

נמשיך לסטודיו מנדרינה במושב נטור לסדנא לפיסול עלי שלכת מזכוכית איטלקית. הסדנה כוללת הדגמת ניפוח ופיסול זכוכית ומיועדת לכל המשפחה. (פתוח כל השבוע , סגור בשבת .בתאום מראש—0507406484. משך הסדנא- שעה עד שעתיים, תלוי בסדנה שבוחרים. כדאי להגיע בבגדים נוחים ושיער אסוף).

נעצור לארוחת צהריים באווירה חורפית במסעדת דודיס בגבעת יואב (כשר) או בימי חמישי לקרניבורים (חובבי בשר) מסעדת גיליס– בית מדרש לבשר מארחים לחגיגת בשרים.

נקנח בביקור ביקב שאטו גולן במושב אליעד -נתארח בגן היקב ונהנה מטעימה ממגוון היינות. הביקור מלווה בהסברים מצוות נעים ומקצועי, ביקב הבוטיק טרה נובה-סיור בחדר חביות, טעימה של יינות ושמן זית  או ביקב סקוריה  במושב כנף.

 

 

אפשר להמשיך לחוויית אתגר וכיף לבחירתכם 

ניתן להישאר ללילה באחד מאתרי הלינה ברחבי הגולן

שתף את המסלול שלך

Facebook
WhatsApp
Email
Print

מפת אטרקציות גולניות

המועדפים
שלך