טיול רוח ומורשת

הגולן היה לזירת קרבות גבורה וכיום הוא זרוע אתרי מורשת קרב המנציחים את הלוחמים וגבורתם בהגנתם על ישראל. נבקר בכמה מאתרי מורשת הקרב ובשביל להנצחתו של אלי כהן, האיש שלנו בדמשק.

נפתח את היום בביקור באנדרטת כח נתי הצופה אל עמק קוניטרה. כח נתי היה כח לוחם שהורכב ממתנדבים והשתתף בקרבות לכיבוש המובלעת הסורית במלחמת יום הכיפורים. על האנדרטה מופיעות מילותיה של חנה סנש: “קול קורא והלכתי. הלכתי כי קרא הקול”.

נמשיך לטיול קליל בעמק הבוסתנים העובר בין בוסתני פרי ונקודות תצפית. אורך המסלול כקילומטר (עד שעה הליכה).

נמשיך לתחנה בשביל אלי כהן –פסל נדיה שנמצא בלוע הר הגעש אביטל (נצא מדרך העפר ונפנה שמאלה, נמשיך בנסיעה של 1 ק”מ דרומה ונפנה ימינה לקיבוץ מרום גולן. הכביש הצר עובר בתוך לוע של הר געש בין הר אביטל להר בנטל. כ-200 מטרים אחרי הפניה, מצד שמאל על גבעה הצופה לסוריה, מוצב פסל. נחנה את הרכב ונתקדם רגלית לכיוון הפסל) הפסל מתאר את נדיה, אלמנתו של אלי כהן ושלושת ילדיה הצופים לכיוון סוריה מתוך צפייה לשובו ולהבאתו לקבורה בישראל.

נמשיך לתחנה נוספת בשביל אלי כהן, שביל שנבנה להנצחתו של האיש שלנו בדמשק במפקדת הכוחות הסוריים- מבנה גדול ומרשים. מבנה זה שימש כמפקדת המודיעין הסורי ברמת הגולן. בחצר המבנה, מול הכניסה, עומד פסל של מנעול המדמה את אלי כהן שהציץ לסודותיה של סוריה. מצדו הימני של העמוד בכניסה יש שלט המציין שאלי כהן ביקר בבניין זה מספר פעמים במהלך שהותו בסוריה.

נבקר במחלבת גרינלי בקיבוץ אורטל לטעימת גבינות מקומיות ונמשיך ליקב תל שיפון הצמוד לטעימות יין וארוחת צהריים קלה.

 

מה דעתכם להישאר לעוד יום טיול, להכיר ולחוות את אתרי המורשת של הגולן?

נפתח את היום עם קפה ומאפה בדורא עגלת קפה במושב נוב.

נמשיך לאתר המורשת הלאומית עין קשתות הכולל צפייה בסרט קצר וסיור במעיין הקשתות ובבית הכנסת העתיק שנחפר ושוחזר בשיטות טכנולוגיות מתקדמות.

נעצור לצהריים במוסנזון פודטראק לחומוס משובח במושב נטור או בקפה לשבט בכפר האומנים באניעם.

נמשיך לסיור בגן הלאומי סוסיתא– עיר יוונית רומית מרשימה. בסיור באתר נשקפים נופי הכנרת. נצעד על הקרדו -הרחוב הקדום ונתפעל משרידי המקדשים והכנסיות וממערכת המים העתיקה והמשוכללת של העיר. במקום סרט ובית קפה.

נסיים ברחצה בכנרת. חופים מוסדרים בסביבה: חוף דוגה, דוגית, גולן, צאלון ואשלים. חוף כינר-חוף נפרד.

סיורים בעין קשתות
שביל אלי כהן

אפשר להמשיך לחוויית אתגר וכיף לבחירתכם 

ניתן להישאר ללילה באחד מאתרי הלינה ברחבי הגולן

שתף את המסלול שלך

Facebook
WhatsApp
Email
Print

מפת אטרקציות גולניות

המועדפים
שלך